خانه هوشمند X10 Taiyito

زندگی مدرن و هوشمند را با ما تجربه كنید
 
برخی ویژگی های خانه هوشمند X10
 
 
1.  قابلیت كنترل سیستم خانه هوشمند مبنا از طریق ریموت ، خط تلفن و اینترنت
 
2. قابليت كنترل از طريق آيفون ، آيپد و يا اندرويد 
 
3. قابلیت كنترل از طریق صفحه لمسی 7 اینچی
 
4. قابلیت كنترل از طریق كامپیوتر با نرم افزار ویژه
 
5.اجرا بدون نياز به تغيير در سيم كشي برق ساختمان 
 
6. استفاده از ریموت كنترل خانه هوشمند به جای ریموت تلویزیون ،ویدئواسپلیت یونیت و ...
 
7. امکان استفاده از کلید و پریزهای موجود در ساختمان
 
8. قابلیت تعریف سناریو برای جلوگیری از تنطیمات مجدد
 
9.خاموش يا روشن نمودن تمامي روشنايي ها با يك كليد بصورت همزمان 
 
10.افزودن كنترلرهاي جديد حتي پس از نصب
 
11.وجود تايمر برنامه ريزي و زمان بندي هر يك از روشنايي ها و پريزها 
 
 
خواهشمند است برای كسب اطلاعات بیشتر با شركت مبنا توسعه اندیشه تماس حاصل فرمائید.
 

دستگاه فرستنده گيرنده بي سيم خانه هوشمند مبنا با تايمر و صفحه لمسي

روش کارکرد در سیستم خانه هوشمند بر مبنای ایجاد امواج رادیویی توسط گیرنده ( رسیور ) و فرستنده ( ریموت کنترل ) و انتقال آن توسط کابل برق موجود در ساختمان ( power line carrier ) بر اساس پروتکل X10 استوار است .

بر همین اساس در اجرای هر پروژه نصب یک دستگاه رسیور از الزامات سیستم است . بهترین محل برای نصب رسیور نزدیکترین محل به مرکز اصلی برق است به شکلی که کمترین سیم کشی مورد نیاز باشد و حتی المقدور در مرکز ساختمان ( در صورت امکان استقرار ) قرار گیرد.

جهت حفظ امنیت کارکرد سیستم در معرفی ریموت کنترل به رسیور اعمال کد 4 رقمی قابل تنظیم با عدد دلخواه مصرف کننده مورد نیاز است که در آن امکان هر گونه سوء استفاده به صفر رسیده و هر سیستم فقط با ریموت کنترل شناسه خود امکان کارکردن دارد.

 در یک مجموعه حداکثر می‌توان از 4 ریموت کنترل استفاده نمود .

از دیگر امکانات رسیور ، توان برنامه ریزی از پیش تنظیم مثل خاموش و روشن شدن یک یا چند روشنایی و یا وصل و قطع یک یا چند دستگاه برقی در ساعات خاص یا برای اجرای هر یک از فرامین در ساعت و دقیقه خاص  و انجام چند دستور برای هر یک از کنترلر ها توسط دکمه های تعبیه شده در زیر درب محافظ رسیور است .

 

كليد های كنترلی لمسی خانه هوشمند مبنا در رنگهای متنوع

enlightened كليد های هوشمند خانه هوشمند مبنا ، برای كنترل انواع روشنایی ها ، ديمر ، تجهيزات برقي ، پرده و تعريف سناريو در رنگهاي متنوع و در ابعاد 86x86x39  mm  قابل ارائه است. enlightened

 

اپليكيشن فارسی كنترل تجهيزات خانه هوشمند مبنا

http://192.168.0.110

enlightenedبا نرم افزار خانه هوشمند مبنا كنترل خانه خود را هر زمان و مكاني ، در دستان خود داشته باشيد .نرم افزار فارسي خانه هوشمند مبنا ، برای كنترل سيستم خانه هوشمند از طريق اينترنت روی تمامي دستگاه های اندرويد ( موبايل و تبلت ) نوشته شده است .enlightened

ماژول ها و كنترلر های خانه هوشمند مبنا

enlightened ماژول كنترلر مناسب مصرف كننده تحت كنترل باید به دقت انتخاب شده و به توان مصرفی محصول توجه کافی داشت. ماژول كنترلر را می توان با حفر كمی بيشتر قاب  کلید و پریز به راحتی در پشت آن قرار داده و سيم های ورودی و خروجی را وصل کرد. enlightened

گيرنده ديواری خانه هوشمند مبنا برای كنترل تجهيزات IR

enlightened این گیرنده با به كنترل در آوردن اسپلیت ها و سایر تجهیزات IR نظیر تلویزیون و سایر دستگاه های صوتی و تصویری ، امكان صدور فرمان از طریق تلفن و ریموت كنترل را میسر نماید . به ازای هر كدام از ادوات یك دستگاه در مقابل آنها نصب می شود.enlightened

ريموت كنترل چند منظوره خانه هوشمند مبنا

ریموت كنترل های چند منظوره دارای 48 كلید و صفحه نمایش ال سی دی هستند و در دو فركانس رادیویی و IR کار می کنند. این وسیله امكان صدور فرمان و كنترل سیستم خانه هوشمند  با امواج رادیویی و برد بیشتر از 50 متر در فضای بسته را فراهم می كند. همچنین می توان از آن به جای ریموت كنترل لوازم خانگی و صوتی تصویری از قبیل تلویزیون، سیستم صوتی ، ویدیو ، DVD و .... استفاده کرد. انتخاب این دستگاه ها به عهده مشتری است و تنظیم و تغییر در عملکرد دکمه ها توسط آن به راحتی میسر است.
 
فضای محل خانه هوشمند با شانزده کلید اختصاص یافته روی ریموت کنترل مثل نشیمن , پذیرایی , آشپزخانه  و ... روی دستگاه آدرس بندی می شود و هریک از این فضا ها با 8 كلید فرمان و در مجموع تا 128 آدرس قابل كنترل هستند. این امکان منحصر بفرد امکان بخاطر سپاری موضوعات تحت كنترل در ذهن را بسیار راحت می کند.
 
دكمه Check روی ریموت كنترل این امكان را بوجود می آورد كه قبل از صدور فرمان، آخرین وضع موجود، بصورت نوشته روی صفحه ال سی دی دیده شده و دستور مناسب اعمال شود .
 

 

 

 

كنترل كننده تلفنی خانه هوشمند مبنا

یکی از امتیازات ویژه فناوری خانه هوشمند مبنا ، امكان بررسی و آگاهی از وضعیت روشن یا خاموش بودن تجهیزات الكتریكی تحت فرمان و صدور فرمان خاموش و روشن نمودن چراغ روشنایی و دیگر وسایل برقی از طریق تلفن ثابت یا تلفن همراه بدون در نظر گرفتن بعد مسافت است.
 
برای مثال شما از بیرون منزل می توانید پلوپز و آرام پز خود را روشن یا خاموش کنید. سیستم سرمایش و گرمایش منزلتان را کنترل نموده و درجه حرارت مطبوع را برای ورود به خانه تنظیم کنید.و یا زمانی که در منزل نیستید، با استفاده از این تكنولوژی می توانید با خاموش روشن كردن چراغ ها یا باز و بسته کردن پرده به صورت رندوم، حضورتان در منزل را شبیه سازی کنید.